Orientační běh

ČP,ŽA Nová Ves u Rýmařova 8.-9.9.2012

Když už jsem byl vybrán jako doprovod našich mladých nadějí z OK Jihlava, rozhodl jsem se zúčastnit závodů v kategorii T5. Běželo se v na pohled krásných lesích v předhůří Jeseníků. Proč krásných jen na pohled? Když jste vběhli do lesa, čekala vás buď půl metru vysoká tráva, v ní díry a klacky, nebo dubový, bukový smrkový a nevím jaký ještě podrost a v něm výše uvedené, případně hustníky plné potůčků, mokrýh rýh a bažinek. Především podrost byl zmapovaný všelijak, ale protože už v podstatě neběhám, nepřísluší mi se k tomu nějak vyjadřovat. To jistě udělají jiní a jinde. Před závodem mi udělali pořadatelé radost, když uveřejnili, že se bude na shromaždišti čepovat Svijanský Máz. Realita - na jedno pivko jsem v sobotu po závodě čekal 45 minut. Podobné to bylo s grilovaným masem, které nakonec v neděli kolem poledne nebylo vůbec. Přes to všechno se mi závody líbily. Své udělalo nádherné počasí, pěkné prostředí a fajn lidi.

WEB závodu je tady.

Cena východních Čech 2010

Měl to být poslední prázdninový výlet, s kempováním, koupáním, výlety do okolí... Počasí rozhodlo trochu jinak. S rodinkou jsme se ubytovali v kempu Yacht klubu Pardubice, jen pár desítek kroků od Sečské přehrady. První etapa se běžela poblíž obce Vápenný Podol. Překvapilo mně převýšení tratě v kategorii OPEN kterou jsem si vybral. 120m - třetí největší převýšení ze všech kategorií. A opravdu, honili nás přes údolí na jednu stranu, na druhou... třikrát, čtyřikrát? Terén byl po celodenním dešti podmáčený, místo některých cest cest tekly potoky. Ale jinak jsem se bezmála po roce pěkně proběhl.

Druhou etapu jsem vynechal, protože jsem si odskočil na mezinárodní setkání radioamatérů do Holic.

Na start třetí, závěrečné etapy se šlo přes hráz Sečské přehrady. Pohled pod přehradu dával tušit, že návrat do cíle přes údolí Chrudimky nebude procházka růžovou zahradou. Převýšení  185m, délka tratě 4,2km. V neděli ráno, po dvou deštivých dnech konečně vysvitlo sluníčko, a až na krátkou, osvěžující spršku v druhé třetině běhu bylo počasí dobré. Tratě byly celkem jednoduché, bez velkých možností volby postupů. Závěrečný kopec nebyl tak hrozný, jak jsem čekal. Spíš byla hrozná předposlední kontrola v humusu pod kempem.

Stránky závodu a výsledky.

16. závod LV 2009 - Újezd u Brna

Společný závod s Jihomoravskou oblastí se běžel na mapě Zbraslav, v lese mezi Rapoticemi a Zbraslaví. Abych byl upřímný, na závody se mi vůbec nechtělo. Jednak jsem měl v paměti 8.závod LV 2009, který se běžel ve stejném lese, více zde... a představa, že se bude běhat v 20cm sněhu, do lesa nelákala. Ovšem Rapotice nejsou Jihlava, sníh zde sice poletoval, teplota nepřesáhla +2°C, ale v lese po sněhu (skoro) ani památky. Pocit chladu před startem zahnal čaj s rumem, a běželo se - jedna radost. První dvě kontroly jsem měl strach, jestli jsem si nespletl kategorii, a neběžím HDR - tak to bylo jednoduché, ale dál už to bylo zajímavější. Les nebyl moc dobře průběžný, a tak bylo lepší obíhat po cestách, což se více méně dařilo. Protože další závod pořádáme my, bylo to pro mě vlastně rozloučení s letošní sezónou v OB. Výsledky najdete na stránkách závodu.

14. závod LV 2009 - Žumberk

Pořádal oddíl OB Chrast. Za ideálního počasí se běžela zkrácená trať, což bylo v naší kategorii (H21D) 4200m.
V lese bylo o trochu víc "zeleněji", než na mapě, ale jinak dobrý. Stránky závodu jsou tady.

 

 

Pěkné prázdniny 2009

Dvoudenní, tříetapové závody v OB, se běžely v okolí Rovenska pod Troskami, v Českém ráji.
1. etapa, klasická trať, poblíž zámku Hrubá skála,
2. etapa, sprint v podrostem zahumuseném lese, přímo u kempu Palda,
a 3. etapa, krátká trať v nádherném prostředí Boreckých skal.
Výsledky, videa a fotky ze závodů, najdete na stránkách OOB TJ Turnov

.