Závody,provoz

Nedělní závod NZ 207

Už se mi dlouho v NZ nestalo, abych v posledních pěti minutách udělal pouhé jedno spojení. Strašné podmínky šíření. Až na výjimky většina stanic slabší než v ranním QRP závodě.

Výsledek: 39 QSO

OK QRP závod 2021

Výsledek: 57 QSO

Memoriál OK1WC - 210222

Další ze skvělých závodů. Hodina naprosto bezkonkurenční zábavy a důvod, proč se těšit na pondělní podvečer. Ano, závodníků je tolik, že občas bývá problém se vzájemným rušením. V nedávné době nebyl problém dodržovat rozestup 500Hz. Dnes některé stanice nedodržují ani 300Hz. Někteří zapomenou RIT, někteří doufají že původní stanici z CQ kmitočtu vytlačí. Věřím tomu, že těch druhých je naprosté minimum. Ale raději zkousnu sem tam nějakou kolizi při téhle parádní účasti, než "závodit" na prázdném pásmu.

Výsledek: 113 QSO

Nedělní závod NZ 206

Po nepovedeném VKV PA s OK2KJI jsem si chtěl spravit chuť v NZ. Úplně se to nepovedlo. Nízká účast, podivné podmínky šíření, ale hlavně velká úroveň rušení.

Výsledek: 44 QSO

Memoriál OK1WC - 210215

To vyhledávání... to se nedaří. Další magická hranice 120 QSO je blízko, ale pokud budu každou druhou stanici volat 3x... Ale zase co bych chtěl, s kusem drátu, že?  Jinak dnes byly výborné podmínky šíření. Chodily stejně dobře české stanice jako anglické, švédské německé...

Deklarovaný výsledek: 117 QSO

Nedělní závod NZ 205

Začátek se mi vůbec nepovedl. V páté minutě jsem měl již 4 QSO ztrátu na nejlepšího, a nevypadalo to vůbec dobře. Nemohl jsem se na nikoho dovolat, většina stanic byla namačkamá v chumlu +-3kHz kolem 3542kHz. Naštěstí se tu krizi povedlo překonat a od osmé minuty do konce etapy jsem udělal 18 QSO. Druhá etapa už byla vyrovnaná. Občas mi někdo skočil do spojení s QRP stanicí, ale jinak to bylo perfektní.

Výsledek: 51 QSO

OM Aktivita 02/2021

3/4 závodu to nemělo moc smysl. Ionosféra pro místní spojení ještě nefungovala. Předpokládám, že v logu bude hodně chyb.

Výsledek: 50x22=1100 *** Ročník 2021

Memoriál OK1WC - 210208

Před závodem se opět někdo projevoval trapnými poznámkami typu "599+40dB KW KW". Nedal svou značku, ale podle síly signálu (599+20dB) to byl někdo z OK. Jak už jsem zde psal - koncový stupeň Acom1010, který vlastním, v závodech na 40 a 80m nezapínám. Jednak nejsem z těch, co by podváděli, protože by mě prostě výsledek dosažený s vyšším výkonem netěšil, a pak také proto, že nechci riskovat TVI a problémy se sousedy v paneláku. Další poznámky ohledně vysokých čísel v RBN. Zřejmě důsledek směrnicového efektu. Anténa je šikmý drát ze 7. patra paneláku. Při určitých podmínkách šíření se dovolávám lehce, jindy proti ostatním nemám šanci. Zrovna dnes pro mně katastrofální konec závodu, kdy jsem posledních pět minut měl problém se dovolat do DL a SP6. Pokud volalo více stanic, neměl jsem šanci.

Pokud dotyčný anonym čte tyto řádky - pošli mi e-mail, nebo se ozvi přes Skype, případně WhatsApp. Dostaneš odkaz na video ze závodu s vypnutým PA.

Výsledek: 107 QSO

Nedělní závod NZ 204

Výsledek: 42 QSO bez chyb

KV Provozní aktiv 02/2021

Špatné podmínky šíření, ale dobrá účast navzdory souběžně probíhajícímu EU Contestu. První etapa byla o vyhledávání, v druhé už se dařilo jet na výzvu.

Výsledek: 86 QSO

SSB Liga 02/2021

Z důvodů, které jsem zde již popisoval, jsem dnes SSB Ligu odjel na DVK (Digital Voice Keyer). Jistě to není ideální. Omlouvám se za neosobní přístup, především těm, co mně oslovovali jménem, těm co mně zdravili a pak čekali na pozdrav, a v neposlední řadě při CQ provozu těm, které moje "plechová huba" zdržovala pomalým hláskováním jejich CALL. Někteří věděli, někteří pochopili, jiní měli vtipné hlášky. Někteří odpovídali stejným stylem, což mně pobavilo. Chvíli mi trvalo, než jsem se odhodlal jet na výzvu. Pak mi bylo líto čekajících protistanic v pileupu, a tak jsem šel raději zase vyhledávat. Před závodem jsem neměl žádná přehnaná očekávání. Převládaly obavy, jak tenhle experiment dopadne, obavy ze situací, na které nemám připravená makra apod. Nakonec to dopadlo dobře. Přesto budu zvažovat, zda dál trápit protistanice, a nebo účast v SSB Lize omezit na vysílání třeba z WWFF (až bude teplo).

Výsledek: 134 QSO x 73 okresů = 9782 bodů

Memoriál OK1WC - 210201

Posledních pár kol MWC jsem obětoval na vyzkoušení různých taktik. Jednalo se hlavně o správný poměr a časy CQ a vyhledávání. Účast je vysoká. Na jednu stranu je to skvělé. Na druhou stranu ale odskočit si pro násobič, znamená téměř jistou ztrátu CQ kmitočtu.  Dnes se i při vyhledávání dařilo držet rate kolem 120. Měl jsem vysokou úspěšnost dovolávání se na první pokus, což nebývá často.

Výsledek: 115 QSO

Memoriál OK1WC - 210125

Těžko se něco vymýšlí týden po závodě.

Výsledek: 109 QSO

Nedělní závod NZ 203

Týden experimentů. Po 20 letech změna deníku pro klasická spojení, přechod z MixW3 na Logger32 v4. O víkendu pak nahrávání a úpravy maker pro SSB spojení, včetně SSB Ligy. Už teď jsem zvědavý na reakce protistanic. První kolo SSB ligy bez mikrofonu mně čeká 6.února.

Nedělní závod byl úžasný. Dařilo se skoro všechno.

Výsledek: 53 QSO