Závody,provoz

CUC 498

Přátelé, omlouvám se, ale já vás prostě neslyším. Tady uprostřed republiky, zároveň uprostřed pásma ticha, jsou signály kromě pár OM stanic na hranici šumu, navíc maskované místním panelákovým QRM. Když jsem napodruhé nepobral číslo, dalším opakováním už jsem nechtěl zdržovat, takže budou chyby. Vím, že mně párkrát někdo volal na výzvu, jen jsem tušil, že tam něco je, ale nebral. Už to přestává být zábava. Řeči o fotbalistech neberu, protože na ně prší a sněží víceméně na všechny stejně. CUC mám rád, ale za těchto podmínek budu zřejmě následovat některé bývalé závodníky z CUC do MWC.

Výsledek: asi 19 QSO

Nedělní závod NZ106

Dnešní závod byl hlavně boj sám se sebou. Ve tři hodiny ráno jsme se vrátili z Želetavského plesu a po třech hodinách spánku jsem odjížděl na VKV Provozní aktiv s OK2KJI. Po návratu z kopce jsem si řekl, že si na chvíli lehnu, jenže to už bylo 14:45. Když čtvrt hodiny před závodem zazvonil budík, bylo strašné se donutit vstát. První minuty závodu jsem odjel v jakémsi mátožném stavu...

Výsledek: 43 QSO

 

CUC 497

Tentokrát jsem se trochu rozepsal v komentářích k závodu.

Výsledek: 36 QSO

Nedělní závod NZ105

Pileup stanice. Výsledek: 58 QSO (56 platných)

CUC 496

Podmínky šíření opět nevhodné pro místní spojení.

Výsledek: 21 QSO

Nedělní závod NZ104

Jak to ráno v KVPA nechodilo, tak odpoledne v NZ to bylo excelentní. Podmínky perfektní, závod měl tempo a skoro mi bylo líto že je po půlhodině konec. Parádní zábava.

Výsledek: 50 QSO

KV Provozní aktiv 01/2019

Tak mně dnes zradil biologický budík, který mně vždy nutí vstávat před šestou ranní. Vzbudil jsem se přesně se začátkem závodu. Když jsem si vzpoměl na sobotní SSB ligu, kdy se pásmo otevřelo až v 6:30 UTC, nějak se mi nechtělo z postele. Když jsem se konečně vyhrabal, uvařil čaj, a v 6:20 UTC pustil rádio, zjistil jsem že je pásmo nejspíš dávno otevřené. Těšil jsem se tedy alespoň na pěkný pileup, ale ani ten se nekonal, a když se 300 Hz ode mně usadil OK1 big gun, bylo to už úplně v ... Zkusil jsem vyhledávat ale ostatní si na rozdíl ode mně pileupy užívali, a já se nějak nedovolával.

Výsledek: 47 QSO

SSB Liga 01/2019

Prvních 10 minut nechodilo nic, dalších 30 minut jen stanice z východu Slovenska, pak se pásmo pomalu otevřelo.

Výsledek: 117 QSO x 74 okresů = 8658 bodů

Nedělní závod NZ103

Závod jsem jel v takovém divném rozpoložení poté, co jsem zjistil, že nechodí otočný dipól na 17m. Asi se v tom věčném větru něco uklepalo.

Výsledek: 39 QSO

Nedělní závod NZ102

Výsledek: 42 QSO - Vítězství !!!

CUC 495

Pásmo zavřené, ale sem tam něco prošlo.

Výsledek: 25 QSO

Nedělní závod NZ101

Závod jsem sotva stihl po návratu z nedělního výletu.

Výsledek: 40 QSO

CUC 494

Podmínky šíření byly ještě horší než v minulém kole. Nebylo slyšet vůbec nic.

Pileup stanice - výsledek: 28 QSO

Nedělní závod NZ100

Jubilejní kolo. Vítězství !!!