Závody,provoz

CUC 482

Místo nedělního závodu jsem zvolil zájezd na Red Bull Air Race do Wiener Neustadt. Co se týká dnešního CUCu, tak snažil jsem se zopakovat výsledek z minulého kola, ale nějak mi to nešlo.

Výsledek: 41 QSO

CUC 481

Začátek byl špatný. Docházelo k situacím, kdy volaná stanice po CQ neodpovídala, i když jsem volal sám. Několikrát zase jiná stanice začala volat CQ do probíhajícího spojení. Nedovedu si to vysvětlit jinak, než že někdo zapomene vypnout (vynulovat) RIT.

Výsledek: 46 QSO

Nedělní závod NZ 089

Odjeto po návratu z Krasonické pouti, se sklenkou burčáku po ruce. Tempo bylo tak zběsilé, že jsem to neměl ani čas vypít.

Výsledek: 51 QSO

OL Party 2018

Tak jsem si po roce vyzkoušel, jak mi to chodí na TOP BANDU. Nic se nezměnilo, rušení je tam stále stejné a procházejí jen nejsilnější stanice. Letos byly dobré podmínky, takže jich prolezlo 34. K tomu ještě 38 spojení v pásmu 80m.

WEB závodu je zde.

OM Aktivita 09/2018

Výsledek: 54x23=1242  *** Ročník 2018 ***

CUC 480

Rušení od okolních bouřek bylo velké, ale nad barákem žádná tentokrát nehrozila, takže odjeto v klidu.

Výsledek: 42 QSO

Nedělní závod NZ088

S bouřkou nad hlavou jsem se nějak nedokázal soustředit. V první etapě jsem bojoval s pocitem, že by to asi bylo lepší vypnout. Ani podmínky šířený zrovna nesedly na mou anténu. Stanice byly silné, ale těžko jsem se dovolával, a po výzvě většinou nikdo nepřišel. Byl to boj, a pocitově pro mně jeden z nejhorších závodů poslední doby.

Výsledek: 43 QSO

KV Provozní aktiv 09/2018

Výsledek: 63 QSO

SSB Liga 9/2018

Dnes docházelo v zvětšené míře k fenoménu, že na výzvu buď neodpovídal nikdo, nebo minimálně dvě stanice najednou. Pokud jsem vyhledával, stanice co nebyly v logu většinou také vyhledávaly. Ale jinak to byl fajn závod s minimem vzájemného rušení.

Výsledek: 124 QSO x 77 okresů = 9548 bodů *** Ročník 2018 ***

CUC 479

Pěkný závod s průměrným výsledkem. Po včerejší geomagnetické bouři byly zajímavé podmínky, kdy bylo chvílemi pásmo úplně prázdné (2x2 minuty bez QSO), ale ve zbytku času to šlo zase velice dobře.

Výsledek: 43 QSO

Nedělní závod NZ 087

Skákající pileup stanice. Omlouvám se, rozhodně v tom nebyl úmysl, ale QSO s náčelníkem byla delší, neboť byl náčelník slabší a na pileup kmitočet mi vždy někdo vlezl. Jo a jednou jsem musel přeladit kvůli nějaké místní rušičce. Zřejmě si někdo ze sousedů pořídil v akci novou 230V LED Tesco Value.

Na tomto místě bych chtěl poděkovat Lubošovi, OK1FGD za organizaci setkání borců z Nedělního závodu v Holicích. Spolu se Zdeňkem, OK1LZ za pořadatele CUC, vytvořili přátelskou atmosféru. Jen by to chtělo pro setkání větší prostor, ale to se jistě za rok povede zajistit.

Výsledek: 59 QSO

CUC 478

Výsledek: 42 QSO

Nedělní závod NZM02

Nezasvěcený posluchač, který dnes zabloudil v 17:30UTC na segment 3535-3560kHz, si musel myslet, že se přenesl do sedmdesátých let minulého století. Parta šílenců, závodících na ručních klíčích s podivnými signály... A výrobci transceiverů, by se také jistě divili, co všechno jsou k tomu lidé schopni připojit... Raději se podívejte na WEB NZ.

 ok2pya_nzm02_key

CUC 477

Pileup stanice. Na obvyklém pileup kmitočtu se ještě dlouho provozoval MWC, pak jsem hledal místo poblíž, bez panelákového a jiného QRM, a nakonec jsem se musel usadit až na 3546kHz, kde si mně našla první protistanice až v 17:32:20 UTC. Ještě že bouřka zůstala daleko, i když paseky v příjmu nadělala celkem dost.

Výsledek: 66 QSO