OK QRP závod 2010

Příprava na závod mi zabrala celý sobotní večer, kdy jsem hledal použitelný konfigurační soubor pro deník TR4W. Našel jsem pouze konfiguraci pro N6TR od OK1AYY , která však byla po mírných úpravách použitelná. Trochu jsem měl obavy z přeházeného pořadí zadávání (okres/pwr/qrp nr), ale dalo se na to zvyknout. Bohužel jsem nepřišel na to, jak upravit konfigurační soubor, abych se vyhnul následné ruční úpravě deníku, a aby deník správně počítal body za QSO s členy QRP klubu. Pokud to má někdo vyřešené, prosím ozvěte se v diskusi pod článkem.

Samotný závod jsem začal ve slušném tempu RUN módem, až do půlky závodu kolísal rate mezi 72 - 78. Poté přišel zlom, kdy jsem musel začít vyhledávat. Překvapilo mně, kolik stanic reagovalo chybně, nebo vůbec, na otázku PWR? Z 5ti nepobraných výkonů - 4 stanice buď nezachytily dotaz, nebo nevěděly co je PWR?, nebo odeslaly pro jistotu celý kód znovu. Dvě stanice po předchozím zavolání neodpověděly vůbec, a kolik bylo těch, co jsem přes panelákové QRM neslyšel, nevím.

Celkem se tedy podařilo udělat 75 QSO, z toho 32 členů QRP klubu, a 50 okresů.

Závěrem jen dotaz - výtka pořadatelům. Kde jsou výsledky minulých ročníků? Vím, na PR a v Radioamatéru, ale myslím, že by spíš patřily na stránky OK QRP klubu, kde jsem je nenašel. Nebo neumím hledat?

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit