OK QRP závod 2010

Příprava na závod mi zabrala celý sobotní večer, kdy jsem hledal použitelný konfigurační soubor pro deník TR4W. Našel jsem pouze konfiguraci pro N6TR od OK1AYY , která však byla po mírných úpravách použitelná. Trochu jsem měl obavy z přeházeného pořadí zadávání (okres/pwr/qrp nr), ale dalo se na to zvyknout. Bohužel jsem nepřišel na to, jak upravit konfigurační soubor, abych se vyhnul následné ruční úpravě deníku, a aby deník správně počítal body za QSO s členy QRP klubu. Pokud to má někdo vyřešené, prosím ozvěte se v diskusi pod článkem.

Samotný závod jsem začal ve slušném tempu RUN módem, až do půlky závodu kolísal rate mezi 72 - 78. Poté přišel zlom, kdy jsem musel začít vyhledávat. Překvapilo mně, kolik stanic reagovalo chybně, nebo vůbec, na otázku PWR? Z 5ti nepobraných výkonů - 4 stanice buď nezachytily dotaz, nebo nevěděly co je PWR?, nebo odeslaly pro jistotu celý kód znovu. Dvě stanice po předchozím zavolání neodpověděly vůbec, a kolik bylo těch, co jsem přes panelákové QRM neslyšel, nevím.

Celkem se tedy podařilo udělat 75 QSO, z toho 32 členů QRP klubu, a 50 okresů.

Závěrem jen dotaz - výtka pořadatelům. Kde jsou výsledky minulých ročníků? Vím, na PR a v Radioamatéru, ale myslím, že by spíš patřily na stránky OK QRP klubu, kde jsem je nenašel. Nebo neumím hledat?

Komentáře   

 
0 #2 Guest 2010-02-28 21:07
Díky Honzo. Vím, že tam výsledky po závodě bývají, ale zajímalo mě před závodem, kolik asi ti nejlepší dělají.
Jak velký by byl archiv závodů 10 let zpět? 100kB?
Metoda tužka-papír... Tak jsem jel letošní první kola KV-PA a SSBL, a moje přirozená lenost cokoliv přepisovat mně donutila zkusit to v TR4W. V roce 2007 jsem to jel tuším s MixWinem, ale nevytáhl jsem z toho rozumný formát, tak jsem to psal celé znovu. S N1MM loggerem to bylo podobné.
Citovat
 
 
0 #1 Guest 2010-02-28 13:18
Roberte gratuluji Ti k výbornému výsledku v OK QRP závodě. Já dělal 68QSO, 28 členů QRP klubu a 48 okresů. Jel jsem jen metodou tužka/papír, tak ke konfiguraci software pro tento závod nemohu nic říci. Výsledky OK QRP jsou každoročně na webu OK QRP, ale pak jsou asi z nedostatku místa (?) přemazány dalšími zprávami. Kdysi tam býval archiv všech předchozích závodů, ale ten také zmizel.
73, Honza OK1MNV
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit