Nikdo mě nebere! Vysílá mi to vůbec???

... tyhle otázky si jistě položil každý z nás, když ani po několikáté výzvě nikdo neodpověděl. Jak na tom jsme se signálem, můžeme zjistit několika způsoby. Jistě nejjednodušší je vzít telefon, a zavolat známéhu hamovi. Jenže ve 3 ráno? Pokud máte k dispozici internet, můžete zkusit třeba WebSDR, nebo RBN (Reverse Beacon Network).

WebSDR jsou online SDR přijímače, dostupné přes WEBové rozhraní. Že jste to již někdy zkoušeli, ale nebylo to ono? Že jste se o přijímač stále s někým přetahovali.... Zkuste to teď, a uvidíte. K WebSDR může být připojeno téměř neomezené množství uživatelů, a každý poslouchá co potřebuje. Jejich seznam najdete tady. Já jsem si oblíbil ten na univerzitě Twente v holandském Enschede. Pěkná hračka, že?

Pokud vysíláte CW, další možností, jak si ověřit slyšitelnost vlastního signálu, je RBN (Reverse Beacon Network). Nevím, jak je to řešeno technicky, ale nejspíš se jedná o širokopásmové přijímače, připojené k PC s dekódovacím software. Další software pak posílá data do internetu. A jak to funguje v praxi? Většinou bývá online asi 15 "skimmers", tedy přijímačů, nebo, chcete-li, reverzních majáků. Vyberte si kmitočet v CW segmentu některého z KV pásem a dávejte výzvu. Otevřete stránku RBN. Vidíte seznam všech přijatých stanic. Trochu to připomíná DX cluster, že? Chce to filtr - zadejte vlastní call do vyhledávacího pole vpravo nahoře, a stiskněte <Enter>. V novém okně se objeví další stránka, kde klikněte na "click to show latest spots for <vaše značka>. Výsledkem je výpis, kdy, kde a jak silně jste byli slyšet.


Komentáře

0 #5 Timofeybrisk 2018-08-29 15:21
Инструкция Hydra https://hydra.biz.ski/purchase-in-hydra-store.html предлагает приобрести самые классные товары даркнета, абсолютно конфиденциально .
0 #4 Sergeyrok 2018-08-29 12:53
Немало познавал материалы сети, неожиданно к своему восторгу обнаружил восхитительный вебсайт. Это он: grant epos сайт . Для моих близких этот вебсайт явился очень нужным. Всех благ!
0 #3 StasWap 2018-08-28 23:31
Два часа назад изучал контент инет, неожиданно к своему восторгу открыл познавательный ресурс. Вот посмотрите: грант эпос . Для нас этот ресурс оказался весьма нужным. Успехов всем!
0 #2 Tarasexend 2018-08-28 19:09
Немало мониторил материалы сети, случайно к своему восторгу обнаружил полезный вебсайт. Вот ссылка: ооо грант эпос . Для нас данный вебсайт оказал яркое впечатление. До встречи!
0 #1 StevenJaish 2018-08-27 21:05
установка кодовых замков на любые двери недорого под ключ. Гарантия качества 100 %

подключение камеры видеонаблюдения
установка кодового замка
http://video-stb.ru/catalog/dvernye-ruchki/
Отсюда
http://video-stb.ru/catalog/tippovye-resheniya/

This content has been locked. You can no longer post any comment.