SSB liga - 2/2010, KVPA 2/2010 a CUC 41

SSB liga 2/2010

Stejně jako v lednovém kole, jsem použil FT-817 a INV.V. Tentokrát jsem se v RUN módu vůbec nechytal. Rádio jsem zapnul pozdě, a než jsem se rozkoukal, už se nebylo v horním segmentu s QRP kde uchytit. První hodinu jsem tedy jen vyhledával, a zdálo se mi, že mně většina stanic bere hůř než minule. Dost často jsem musel opakovat, a na některé stanice jsem se nedovolal vůbec. Na začátku druhé hodiny jsem se přesunul do spodního segmentu, a tady už to na výzvu docela šlo. I když i tady bylo chvílema hodně těsno. Z celkových 70 QSO bylo nakonec 20 QSO na výzvu.

Výsledky

KV PA 2/2010

Když jsem pět minut před závodem vešel do obýváku (provizorní HAMovny), a cvaknul vypínačem ke světlu, ozvala se rána, a celý byt se ponořil do tmy. Prasklá žárovka vyhodila jistič až na chodbě paneláku. K ničemu horšímu naštěstí nedošlo, a tak se mi podařilo stihnout začátek závodu, a ještě navíc "urvat" QRP kmitočet 3560kHz. Vzhledem k tomu, že v FT-817 nemám žádný filtr, je výhodné, že aspoň z jedné strany je klid.Wink Protože spojení v logu (tentokrát TR4W) docela přibývalo, rozhodl jsem se odjet celý závod na výzvu. Byl jsem chvíli na vážkách, když se mě asi půl hodiny před koncem několik big guns snažilo sundat z kmitočtu, ale nakonec jsem vydržel až do konce. Celkem si můj QRP signál našlo 72 stanic. Díky!

Výsledky

CUC 41

Jako jediný ze tří víkendových závodů, byl CUC odjet na TS-570D, staženou na 5W. Když pominu panelákové QRM S8, bylo celé závodní pásmo krásně čisté, a většina stanic stabilně čitelných. Dařilo se téměř vše, a podařilo se udělat rekordních 42 spojení. Ale rezervy tu jsou. Na některé stanice jsem se nedovolal (předběhl mě někdo silnější), na OM8KW jsem se nedovolal ani na pět pokusů, a to jsem volal sám. Takže 50QSO by jistě šlo udělat, a je to další cíl do budoucna.

Výsledky


Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit