Závodní víkend:OK-OM DX Contest,VKV-PA,CUC 30.

Závodní víkend odstartoval v sobotu, ve 12:00 UTC se začátkem OK-OM DX Contestu. Dlouho jsem se rozmýšlel, jakou zvolit kategorii, a při pohledu do loňské výsledkové listiny, s přihlédnutím ke stavu zařízení a antén, jsem usoudil, že největší šance na úspěch mám v kategorii SOSB 80M LP. Cíl byl jasný - udělat aspoň 350 QSO / 85000 bodů, a dostat se pokud možno "na bednu". Kupodivu už od začátku závodu bylo na 80m co dělat, ale hodinový rate stěží přesahoval hranici 25 QSO. Zlepšení nastalo po 17 hodině UTC, kdy se rate zvedl přes 60. Do půlnoci, kdy jsem se rozhodl jít spát, bylo v deníku 356 spojení. Býval bych vydržel i déle, ale opět se projevila nevýhoda hamshacku v ložnici. Ráno jsem sedl k zařízení v 5:15 UTC, a čekal jsem pileup stanic z USA. Marně. Né že by to tam nechodilo... Jako první mě zavolal K1GU. V okamžiku, kdy začal dávat report, objevilo se PŘESNĚ na našem kmitočtu QRM - nosná o síle S9+10dB. Uhnout, nebylo moc kam, pásmo bylo plné, a tak pro tohle jedno spojení muselo stačit 200Hz UP. (Ta nosná tam byla ještě dalších 40 minut - co to bylo - netuším.) Pak jsem udělal ještě další dva "amíky", ale celé ráno mě pronásledovalo QRM od jednoho big gun OK2... Né, značku neřeknu, asi to byla náhoda, že vždycky když jsem si našel volný flek, začal cékvit asi 400 Hz ode mně. Fakt si budu muset pořídit CW filtr... Ráno moc času na vylepšení skóre nebylo. Od 8 hodin UTC začínal VKV PA s OK2KJI. Tam nám jde o třetí místo v kategorii 144MHz/multi, a tak jsem hodil do báglu FT-817ku, honem přehrál TR4W do notebooku, a hurá na kopec. Než se ostatní rozkoukali, zabral jsem druhé pracoviště (určené na 432MHz), pro sebe a krativlny. Protože jsem provozák rozjížděl, měl jsem jen chvilku před a pak hodinu během závodu. Na 5 Wattů a torzo Windomky jsem udělal pouhé 4 spojení (2 násobiče). Pravda je, že jsem od toho ani víc nečekal, a celé to bylo jen pro to, abych si mohl říct, že jsem udělal všechno pro dobrý výsledek. Takže jak to nakonec dopadlo?

373 QSO, 210 prefixů, 82320 bodů. Cíl 350 QSO se tedy podařilo splnit, cíl 85000 bodů již nikoli, kvůli nízkému počtu udělaných DXů - spojení za 3 body. Loni by stejný výsledek stačil na "bramborovou" medaili. Jistě se bude něco škrtat - uvidíme.

Odpoledne mě ještě čekalo 30 kolo CUC - poprvé v neděli, v 15:00 UTC. Po dvou slabších kolech se mi až na taktickou chybu uprostřed závodu (OK2RJC/P poprvé zavolán v 15:14:58), docela dařilo, a tak snad přibudou nějaké body do ACP žebříčku.

Na závěr dávám k zamyšlení článek od Milana OK1IF.