CUC 26, aneb první závod s TR4W

Již více než dvanáct let, uplynulo od mých prvních pokusů s deníkem N6TR pod DOSem, na PC386. Následoval upgrade hardware i operačního systému, a postupně jsem přešel přes Logger, na deníky MixW a Atalanta Locator. Pro závodění na KV, jsem občas použil N1MM Logger, ale pořád to nebylo ono, a často jsem vzpomínal na ovládání a možnosti N6TR. Až jednou....

Minulý týden jsem se rozhodl odjet CUC - Cimrmanův utajený contest, začal jsem hledat vhodný závodní deník, a při tom jsem narazil na TR4W. Je to vlastně N6TR, přepsaný Dmitrijem UA4WLI do Windows. První verze vznikly již v roce 2006, tak nechápu, jak mi to mohlo tak dlouho unikat. Co je důležité - program je freeware. Existuje také česká verze - díky OK1HX, a najdete ji tady.

Program běhá bez problémů v OS Windows 7. Na ostatních OS jsem jej nezkoušel. Je jasné, že další testy proběhnou na Mandriva Linuxu.

Další užitečné informace k TR4W najdete třeba na WEBech OK1FHI a 599.cz. Je dobré si také přečíst školu N6TR od OK1AYY. Většina příkazů a nastavení platí i v TR4W.

Kdybych tak učinil i já před CUC 26, věděl bych například, že Alt+K zablokuje CW při zadávání QSO, a protistanice by nemusely poslouchat zmatky, které jsem posílal na začátku závodu. I dále jsem pak více bojoval s deníkem, než na pásmu, a tomu odpovídá i výsledek - 31 QSO. Více o CUC najdete na stránkách OK1IF.

Výsledky CUC 26.