Pixie

Tak mám doma nové rádio ;-). Nechal jsem se inspirovat Milanem OK1IF, a pořídil jsem si stavebnici TRX Pixie 4. V ceně necelých 7 USD, dostanete profi tišťák, všechny potřebné součástky a schéma zapojení.

Schema Pixie 4 - pro zvětšení klikni

Stavebnice přišla z Číny za necelé tři týdny. Tišťák je opravdu kvalitní, součástky v rozpisce dobře popsané, takže nemusíte nad ničím bádat a za chvíli je hotovo. Na stránkách OK1IF je popis úpravy na zvýšení zesílení. Jak jsem zjistil, velice záleží na impedanci a citlivosti připojených sluchátek. Úprava nebyla nutná při použití sluchátek Senheiser a Tesla ARF271. Protože Pixie nemá žádnou regulaci hlasitosti, zakoupil jsem sluchátka Logitech Dialog-220. Co se týká koncového tranzistoru Q2 - typ SS8050, při výstupním výkonu 300mW do vyladěné antény, s ním zatím nemám problém. A jak to chodí?

Neuvěřitelné, že? Pro lepší představu - ZDE je záznam z WEB SDR v Holandsku. Hlavní je ale ten neskutečný pocit při QSO na vlastnoručně sestavené zařízení se dvěma tranzistory. Jo, a když zrovna nevysíláte, nádherně na tom hraje Radio Romania International, a večer, od 19:00 UTC, jak příznačné - CHINA RADIO INTERNATIONAL v češtině.

Stav zemí JDCDXCC ke dni 24.2.2015 - 19 UTC = 9  (OK,SP,I,UR,OE,DL,G,HA,OM)